saydas plastik

Hakkımızda


1978 yılında faaliyetlerine başlayan Saydaş Plastik Tuzla Deri OSB'de kurulan ilk tesisinden sonra Marmara Geri Dönüşümcüler sanayi sitesinde açtığı iki fabrikasında çalışmalarını sürdürmektedir.


Kurulduğu günden bu yana sektörü yakından takip eden, gelişime açık, Saydaş Plastik 'Eski Ambalajlara Yeni Hayat' sloganıyla yola çıktı.


Günümüze kadar geçen zaman zarfında kendi içinde organizasyonel yapısını oluşturdu, araç filosunu büyüttü, teknolojiyle paralel sürekli yenilediği, üretimde kullandığı makineleri ile ürün ve hizmet kalitesini geliştirdi.d

Ar-ge çalışmalarıyla ürün çeşitliliğini arttırırken, kendi içinde geliştirdiği sistemlerle müşterilerine sunduğu hizmette, kaliteyi arttırdı.


T.C Çevre ve Şehircilik Bakanlığından endüstriyel atık ve ambalajların geri dönüştürülmesine ait lisans belgesini de alarak, bilinçli bir şekilde kimyasal olarak zararlı kabul edilen ambalajları, geri dönüşüm tesislerinde, yeniden kullanılabilir hale getirmeye başladı. Bu sayede tüm kuruluşlar, yönetmeliklere uygun olan kullanılmış ambalajlarını Saydaş Plastik verebilmektedir.


2016 Yılında Tuzla Deri Organize Sanayi şubesindeki hizmetini sonlandırarak, daha modern imkanları ve uzman kadrosuyla, Marmara Geri Dönüşümcüler sitesinde ki şubesine ek olarak, aynı site içinde yönetim bölümünün de yer aldığı yeni fabrikasını hizmete sunmaya başlamıştır.


İlk günden bugüne sunduğu ürün ve hizmet kalitesi sayesinde sektörde önemli bir yer edinen Saydaş Plastik, sürekli ve kendini yenileyen çevreci ve doğa dostu hizmetleri sayesinde sektörde öncü ve köklü bir firmadır.


Misyonumuz

Günümüz şartlarına göre üretmiş olduğumuz, en kaliteli ürünün değerini korumak ve ürün kalitesini artırmak için çalışmalar yapmaktır.


Vizyonumuz

Dünyanın bir numaralı gündem maddesi olan geri dönüşüm faaliyetlerimiz ile ülkemiz başta olmak üzere Avrupa ülkelerinde de tercih edilebilir ve güvenilebilir bir yapıyı kazanmaktır.